Poradna: Převoz urny z Irska do ČR

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den,potřebovala bych nutně poradit,v sobotu jedou rodiče na pohřeb tatínkova bratra do Irska,kde bude také spopelněný a následně jej chtějí převézt do ČR,co je potřeba k takovému převozu?Děkuji moc za rychlou odpověď Leona Sadiku

, Hodonín , 02.12.2014
Odpověď

Myslím, že nebude problém s vydáním urny se zpopelněnými ostatky v krematoriu. Co si ale předem musíte vyjednat je jak Vám letecká společnost s níž poletíte zpět povolí převoz urny. Zda budou trvat na uložení urny do zavazadla a nebo povolí převoz v kabinovém zavazadle. V každém případě budete potřebovat oficiální doklad o tom, že je v urně uloženy ostatky zemřelého jménem atd.. a že se tam nenachází žádný jiný předmět. Určitě budete potřebovat a to i pro uložení v ČR na pohřebiště úmrtní list vystavený orgánem k tomu určeným v Irsku. Místní pohřební domy to ale znají a rádi Vám s tím pomohou. Ještě jednou opakuji, důležité jsou předpisy letecké společnosti.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference