Poradna: Při vyřizování kremace mé zemřelé matky nám byla nabídnuta

Sekce: Ostatní

Otázka:

Při vyřizování kremace mé zemřelé matky nám byla nabídnuta pouze celodřevěná rakev za 3500,- s tím že t.zv.kremační(papírové)nevedou.Jelikož matka zemřela doma a pohřební službu "Melich Tábor" nám domů poslala sama policie a pozůstatky byly hned odvezeny tak nebylo prakticky možné zvolit jinou p.s.Mimo jiné mi naúčtovali přepravu pohř.vozem 10km místo skutečných 6km.(hřbitov Tábor - Sídliště n/Luž,Waršavská 2743. ...jsem rozhořčen,prosím co s tím? Děkuji.

Tábor , Tábor , 13.06.2009
Odpověď

Reklamaci na účtované částky musíte uplatnit u pohřební služby. Rozdíl mezi Vámi uvedenými kilometry a kilometry uvedenými ve faktuře, mohou být, protože pohřební vozidlo mohlo vyjíždět z jiného místa než je sídlo firmy. Rovněž nabídka rakví je dána sortimentem, který pohřební služba nabízí. Nevím, zda šlo o pohřeb bez obřadu, nebo s obřadem, pak by papírová rakev nebyla vůbec vhodná. Cena 3 500,-Kč je velice slušná cena a jistě tato rakev byla pro pohřeb Vaší maminky vhodnější. Výběr pohřební služby u které objednáte pohřeb je zcela na Vašem rozhodnutí a nemá nic společného s odvozem zemřelého z bytu. Ta pohřební služba pouze provede převoz a uloží zemřelého v chladícím zařízení. Pohřební služba, která zajišťuje pohřbení si zemřelého od první pohřební služby vyzvedne. Samozřejmě náklady spojené s převozem a uložením zemřelého platí objednatel pohřbu. Pokud nejste s pohřební službou spokojen, můžete uplatnit svou stížnost u České obchodní inspekce, případně u příslušného živnostenského úřadu.

Julius Mlčoch , 18.06.2009

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference