Poradna: Prosím o odpověď: zemřel pán, který byl dlouhá léta

Sekce: Ostatní

Otázka:

Prosím o odpověď: zemřel pán, který byl dlouhá léta rodinným přítelem, nebyli jsme pokrevně spřízněni. Měsíc před smrtí jsem si ho vzala z pečovatelského domu k sobě a poslední týden jeho života jsem u něj byla až do vydechnutí. Pohřeb jsem vypravila též já. Jde mi pouze o následující: vím z jeho vyprávění, že má syna, se kterým se několik desetiletí neviděl (není na něho kontakt) a příbuznou v Maďarsku (jsem s ní v tel.kontaktu).Mám (mohu) vyklidit jeho byt v pečovatelském domě? Děkuji za Vaši odpověď.

Ostrov , Ostrov , 04.01.2008
Odpověď

Pokud není najisto určeno, kdo vybavení bytu zdědí, nebo zda připadne Vám jako vypravitelce pohřbu, po zastavení dědického řízení z důvodu existence pouze majetku nepatrné hodnoty, nedoporučoval bych byt vyklízet. Mohla byste s tím mít nějaké následující problémy, že manipulujete s majetkem, který není Váš. Pokud přesto chcete činit nějaké další kroky, doporučoval bych předtím konzultaci s notářem.

Jiří Švehla , 29.01.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek


Pohřební ústav EXCELENT s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Sokolov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference