Poradna: Prosím o Vaši odpověď: vypravila jsem pohřeb osobě,

Sekce: Ostatní

Otázka:

Prosím o Vaši odpověď: vypravila jsem pohřeb osobě, se kterou nejsem pokrevně zpřízněna. Nevím o žádných příbuzných. Byt jsem nevyklidila, i když mám od něj klíče. Nevím, jak dál postupovat, jak zařídit věci související - odhlásit důchod, zažádat o úmrtní list (nemám rodný list) a komu předat zařízení bytu a věci po zemřelém? Kam odevzdat klíče? Vše jsem nechala v původním stavu, ale nejsem klidná, přece jen bych asi nějak postupovat měla. Prosím o radu a děkuji.

Ostrov , Ostrov , 14.01.2008
Odpověď

Doporučoval bych obrátit se na soud, u kterého bude probíhat, či probíhá dědické řízení. Tzn. na okresní soud místně příslušný podle místa posledního bydliště osoby, o kterou se jedná. Tam by Vám měli sdělit notáře, který bude provádět úkony v dědickém řízení. Nicméně domnívám se, že by se Vám měl tento notář, jako vypravitelce pohřbu, ozvat i sám, aby zjistil bližší informace, mj. o tom, co zemřelá(ý) vlastnil(a).

Jiří Švehla , 05.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek


Pohřební ústav EXCELENT s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Sokolov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference