Poradna: rušeni hrobu

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobry den,mame dvojhrob,kde jsou pohřbšni rodiče asi 35 let, sestra chce hrob zrušit, ja ne.Je mozne když tak vykopat kosti a dat je spalit,ze bych mela doma alespon urnu?.Pokud ne, chtěla bych hrob restaurovat a z dvojhrobu udelat jen velikostne jednohrob,ale nevím,jestli je třeba povolení,nebo zálezí na mne.Dekuji

L.vary , 31.07.2013
Odpověď

Dobrý den,při změně výměry hrobového místa je nutný souhlas správce pohřebiště. Požádejte tedy o rozdělení na dvě nezávislá hrobová místa a úpravu stávající nájemní smlouvy. Exhumace ostatků a jejich zpopelnění je rovněž možná, ale domnívám se, že bude výrazně nákladnější, než zaplacení částky za pronájem hrobového místa. Informujte se o cenách exhumace u správce pohřebiště, o cenách zpopelnění u pohřební služby.

Martin Červený+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference