Poradna: setkala jsem se osobně s nehumánním postupem pohřebního

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, setkala jsem se osobně s nehumánním postupem pohřebního ústavu při převozu pozůstalého. Po této ohavné zkušenosti, cítím morální potřebu upozornit veřejnost, popř. potencionální pozůstalé. Ale obávám se následné msty. Můžete mi prosím poradit, jak postupovat?

, 16.07.2007
Odpověď

Neznám, co je přesně předmětem Vaší stížnosti. Převoz zesnulého z místa úmrtí je někdy složitá záležitost. Pokud by bylo se zesnulým zacházeno tak, že by byla dotčena důstojnost zesnulého nebo mravní cítění pozůstalých a veřejnosti, jednalo by se o porušení ustanovení §4 odst.(1) písm.h) zákona č. 256/2001Sb. a za toto zákon ukládá pokutu až do výše 50.000,-Kč. Pokud jste přesvědčena, že k tomuto jednání došlo, obraťte se na příslušný živnostenský úřad s podnětem k prošetření Vaší stížnosti. Pokud máte obavy z možné msty, pošlete prosím své poznatky na Sdružení pohřebnictví v ČR Prokopa Velikého 197/29, 703 00 Ostrava - Vítkovice. Musíte uvést Vámi zjištěné negativní jednání a firmu o kterou jde. Sdružení se pokusí Váš podnět prošetřit a pak samo podá podnět na živnostenský úřad. Jiná cesta asi není možná.

Julius Mlčoch , 16.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference