Poradna: sirotci penize

Sekce: Ostatní

Otázka:

Nase mama (zemrela 2000)dostala v roce 1939/40 vyplacene penize ktere pry byly ze sirotciho fondu. Jeji porucnik byl Stepan Suranek, rada politicke spravy v Prerove v roce 1940, Zerotinovo namesti 21. Dalo by se zjistit, kdo dal penize na ten fond? Nejde mi o penize jen o jmeno na te listine, jestli se da najit. Prosim poradte, kde mam hledat. Diky

Sydney Australie , 01.12.2012
Odpověď

Bohužel na tento dotaz neumím odpovědět. Jednak je to příliš vzdálená minulost a vůbec nemám představu, zda se doklady z této doby zachovali v nějakém archivu. Opravdu nevím kde začít pátrání, možná dotazem ve státním archivu, zda se listiny sirotčího fondu někde archivovaly.

Julius Mlčoch , 10.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference