Poradna: spodní voda na hřbitově a z toho skončení nájmu

Sekce: Ostatní

Otázka:

V říjnu t.r. skončí nájem hrobového místa Kotlářka Praha, správa Malvazinky. Co se stane, když nezaplatím nájem na další období, když mě bylo sděleno SPH Malvazinky/Kotlářka , že je na hřbitově spodní voda a já nemohu nechat provést exhumaci za účelem zpopelnění ostatků? Odvolávám s e na řád pohřebiště : Příloha č. 1 k usnesení Rady HMP č. 1022 ze dne 25.6.2002 Článek 7 Zánik nájmu, zrušení hrobu a odstranění náhrobku 1. Nájem k místu zaniká - je-li pohřebiště zrušeno, - neumožňují-li poměry na pohřebišti (úprava pohřebiště, hygienické důvody, spodní voda apod.) další pronájem místa, - pokud není hrobové místo řádně udržované (článek 6 odst. 6), - není-li uhrazen nájem místa na další období nejpozději do 3 měsíců, kdy ho k tomu provozovatel písemně vyzval. Nelze-li oznámení o zániku užívacího práva k místu nájemci doručit, postupuje správce podle článku 3 odst. 6 řádu. Pokud nezaplatím, budu muset já, nebo mě bude hrob zlikvidován a jak, když se nesmí z hygienických důvodů do země kopat? Děkuji předem za odpověď.

Praha , Praha 1 , 01.04.2012
Odpověď

Tak trochu nerozumím otázce. Vám končí nájem na hrobové místo, Vy jej dále nechcete pronajímat a jde Vám o to, jakým způsobem vyklidit hrob. Nevím, kdy bylo poslední pohřbení a zda je předpoklad, že ostatky již budou zetlelé.  Pokud jsou pochybnosti, postup práce a opatření na ochranu veřejného zdraví vydá Krajská hygienická služba. Vaší povinností je odebrat hrobové zařízení a podle stavu ostatků a v souladu s vyjádřením KHS přemístit ostatky z hrobu. Pokud by se hrobu mělo nadále používat jako urnového místa, mohou zůstat ostatky předchozích pohřbených na svém místě v zemi. Jednejte prosím znova se hřbitovní správou, asi jste si dobře nerozuměli.

Julius Mlčoch , 03.04.2012Inzerce z regionu

Urnový hrob na Vinohradech
Region: Vinohrady
nabídka, 25.5.2022, 19:55
Kamenictví v pohřebnictví

Prodám kompletní urnový hrob na Vinohradském...
Kolumbárium
Region: Praha 10
nabídka, 23.5.2022, 13:42
Kamenictví v pohřebnictví

přenechám komubárium na hřbitově v Uhříněvsi -...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - I.P.Pavlova


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 1 - Staré město


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 3 -Žižkov


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference