Poradna: Urna

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den,chtěla bych se Vás prosím zeptat,zda jako dcera zemřelého mám právo na vydání urny.Vyřizování pohřbu je psané na družku otce,já jsem platila polovinu nákladů.Nikde jsem nepátrala ještě před vyřizováním,na koho má být napsaný doklad při vyřizování pohřbu.Přijde mi,že družka otce si zjistila,že pokud bude pohřeb psaný na ni,že má právo na urnu i úmrtní list.Já jsem tuto sutuaci,na koho pohřeb napsat nějak v těžké chvíli nezvládla a jen jsem tiše přitakala,že je to přece jedno,na koho to napíšou.Můžete mi prosím poradit,jak se k urně po právu dostat.

Oblast Zlín , 14.04.2013
Odpověď

Zákon o pohřebnictví ukládá provozovateli krematoria předat urnu objednavateli pohřbení. To je v tomto případě družka Vašeho otce. O tom co bude dál s urnou se musíte dohodnout s ní. Úmrtní list vydá matrika přímému pozůstalému.

Julius Mlčoch , 14.04.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference