Poradna: V rámci pozůstalosti jsem nalezl 3 urny. Jednu jsem

Sekce: Ostatní

Otázka:

V rámci pozůstalosti jsem nalezl 3 urny. Jednu jsem snadno identifikoval, druhé dvě bohužel ne. Jediné vodítko je v rozdílném tvaru plastové urny. Jedna je ve tvaru válce, druhá má tvar kužele s hliníkovým štítkem a číslem. Jedna z uren pochází z roku 1986 a druhá z roku 1991. Jejich identifikace je pro mne velmi důležitá. Prosím Vás proto o radu jak dojít k pravdě. Děkuji a jsem s pozdravem Jiří Vik

Rtyně v Podkrkonoší , 05.08.2007
Odpověď

Jediný identifikační prvek je číslo zpopelnění. To je číslo, které je na urně vyraženo. Bohužel již se z urny nepozná, které krematorium zpopelnění provedlo. Takže ve Vašem případě bude nutný asi takový postup: pokud odhadnete, kdo by to asi mohl být, kde bydlel nebo zemřel, tak se obrátit na krematoria v daném regionu a podle čísla v matrice zpopelnění ověřit totožnost zpopelněného. Pokud to bude z okruhu Vaší rodiny a jméno Vám bude známo, máte vyhráno. Jinak budete nucen navštívit další krematorium a proces opakovat. Pokud jde o pražská krematoria tak Vám mohu pomoci. Můj mobil je 602230856. Přeji Vám úspěch v pátrání.

Julius Mlčoch , 09.08.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference