Poradna: Vážený p. Mlčochu,mám takový dotaz, můj manžel je jedním

Sekce: Ostatní

Otázka:

Vážený p. Mlčochu,mám takový dotaz, můj manžel je jedním ze synovců, kterému zemřel strýc, ale jelikož strýc již nikoho neměl - děti, manželku, sourozence ani žádné jiné příbuzné, tak mého manžela a dalšího synovce/poprosil ještě za života zda by nezajistili pohřeb, to se stalo, ale nárok na vyřizování pohřbu prý nemájí-sdělila na osobním v práci/ je prý jen synovec - další problém nastal, když jsme museli vyřizovat odhlášení internetu atd. -požadovali od nás úmrtní list/ ten dle sdělení matriky v Olomouci nezasílají synovcům/, jak potom v takovém případě postupovat?? Dále mám tento dotaz: maminka je členem PŘÁTEL ŽEHU, jelikož už má 81 roků a je velice nemocná, tak ji již nedochází platba na jejich účet, ale zajímalo by mne,kdyby zemřela v nemocnici, zda PŽ přebírá zesnulé již v nemocnici, nebo zda se musí kontaktovat až posléze, nebo kdyby zesnula doma, přebere ji PŽ z domu, nebo se má nechat odvést spádovou Pohřební službou, nevím si rady. Děkuji za odpověď.

Šumperk , Šumperk , 20.06.2009
Odpověď

Bohužel Nařízení vlády č. 590/2006 vztah synovce a strýce při vyřizování pohřbu skutečně neřeší z pohledu náhrady mzdy. Zaměstnavatel by měl zaměstnanci poskytnout pracovní volno bez náhrady mzdy, případně se dohodnout na napracování tohoto poskytnutého volna. Pokud jde o úmrtní list, matriky skutečně jej vydávají jen přímému příbuznému. Musí však poskytnout výpis z Matriky úmrtí pro potřeby jednání s orgány, kde je potřeba úmrtní list předložit. Požádejte proto příslušný matriční úřad o vydání tohoto výpisu z Matriky úmrtí. V případě členství Vaší maminky ve Společnosti přátel žehu a způsobu jak provést pohřeb, aby Vám mohly být uhrazeny náklady Společností přátel žehu Vám nejlépe poskytnou informace na sekretariátu společnosti: Společnost přátel žehu Revoluční 24/1546 110 00 Praha 1 Tel. 222315868

Julius Mlčoch , 13.07.2009

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference