Poradna: Vážený pane Mlčochu! Otázky ohledně pohřbu cizince,

Sekce: Ostatní

Otázka:

Vážený pane Mlčochu! Otázky ohledně pohřbu cizince, zemřelého na našem území, zde již byly řešeny. Jednoznačně mi z toho nebylo zřejmé, zda se může jednat i o cizince, který zde nemá přechodný pobyt a je zde za účelem dovolené. Děkuji zdvořile za odpověď! Gazdová

, 28.07.2007
Odpověď

Záležitosti kolem úmrtí cizího státního příslušníka v ČR se vyřizují podobně ať je zde na přechodném pobytu nebo na dovolené. Vždy se musí kontaktovat konzulát té dané země a přes něj řešit buď jeho převoz nebo jeho pohřbení v ČR. Vždy je nutná součinnost pohřební služby, pozůstalých a případně pojišťovny u které byl pojištěn. Postup se dá jen těžko obecně popsat, protože je vždy trochu jiný podle domovské země apod.

Julius Mlčoch , 09.08.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference