Poradna: Věk pro sjednání pohřbu

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, od kolik let je možné sjednat pohřeb. Když je třeba předložit občanský průkaz, je to možné již od 15 let? Dále bych se chtěla zeptat, jestli pokud chceme pohřbít zemřelého na hřbitově, jak je to s hrobem. Sjednává to pohřební služba nebo my sami?

Blanensko , 16.04.2013
Odpověď

Protože pohřbení je prováděno na základě objednávky, musí být objednavatel pohřbení osobou právně odpovědnou. Pokud jde o hrob, záleží na provozovateli pohřebiště, zda bude chtít osobní jednání s nájemcem hrobového místa, nebo to bude moct zprostředkovat pohřební služba zajištující pohřbení.

Julius Mlčoch , 18.04.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference