Poradna: voda v hrobce

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý večer. Manželka mi nečekaně zemřela. Byl jsem nucen na rychlo koupit hrobku. Sice byla dost drahá, ale byla čistá a podle prodejce i hrobníka i odtokový kanál byl v pořádku. Po 3 měsících při mytí hrobu jsem zjistil že do hrobky zatéká a podle zvuku bylo jasné že voda kape do vody a ne na suchou podlahu. Oznámil jsem tento fakt hrobníkovi a správci hřbitova. Nakonec hrobku tento pátek pootevřeli a zjistili jsme že v hrobce je cca 2m vody a rakev je úplně zalítá. Něco mumlali že bude třeba vodu sledovat zda klesá nebo stoupá a na to že tam je zatopená rakev s čerstvě pohřbenou osobou, a že žádám o jeji přemístění, nereagovali. Prosím sdělte mi jak mám dále postupovat, kdo je povinen závadu napravit a zda mám nárok na uplatnění záruky na hrobku? Děkují em.

, Karviná , 19.05.2019
Odpověď

Je to povinnost provozovatele pohřebiště zajistit odčerpání vody a zjistit proč se voda v hrobce objevila. Pokud by to byla podzemní voda, tak se musí okamžitě řešit zákaz pohřbívání v této části pohřebiště. Okamžitě jednejte s provozovatelem
pohřebiště o zjednání nápravy případně o přemístění rakve se zesnulou do jiné hrobky. Voda v hrobě znemožňuje aby probíhaly posmrtné změny.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Zdena Černínová - Pohřební služba

Sekce: Pohřební služba, Město: Karviná-Ráj


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference