Poradna: Vydání informace o příčině smrti

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi tatínek,múj bratr se o něho víc než deset let nezajímal, během tatínkova onemocnění jsem byla jeho a maminky jedinou oporou. Nyní chce bratr jak mi sdělil posláním písemné zprávy oficielně vyžádat diagnozu umrtí otce pomocí své advokátky s odůvodněním, že chce získat své jak on to nazval genetické zatížení. Tatínek vysloveně nechtěl aby bratr dostal jakékoli informace které se tatínka týkaly a týkají. Můj dotaz : má můj bratr možnost tuto informaci získat i když je to proti vůli mé maminky a i mé a jestli ano, na koho by se musel obracet aby si tuto informaci vyžádal. Můžeme tomu evtl. s maminkou zamezit ? Srdečně děkuji za laskavou informaci. rodina Hejkalova

Strakonice , Strakonice , 17.04.2013
Odpověď

Příčina smrti je uvedena ve zdravotní dokumentaci zemřelého. Tato dokumentace je cháněna zákonem na ochranu osobních údajů. Údaje z ní mohou dostat jen přímý pozůstalí, pokud zemřelý nezakázal tyto informace poskytnout komukoliv. Pokud Váš tatínek stanovil, že této informaci nemá Váš bratr přístup, tak ba se toto rozhodnutí mělo respektovat. Jde ovšem také o to, zda nehrozí Vašemu bratru nějaké genetické poškození, nebo zda tuto informaci nepotřebuje jeho ošetřující lékař. Ten má ale možnost si ji vyžádat sám.

Julius Mlčoch , 18.04.2013

Firmy z tohoto regionu:

Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference