Poradna: Vyjmutí ostatků ze společného hrobu

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné vyjmutí ostatků ze společného (z městského) hrobu. Máme kvůli rodinným neshodám člena rodiny v tomto hrobě již 7 let a díky dosažení plnoletosti můžeme teď jednat, ovšem na městském úřadě nás odkazují na technické služby, technické služby na hrobnika, hrobnika nás odkazuje zpět na úřad a pořád dokola až nakonec hrobnik řekne že to nejde. Zajímá mne jestli je nějaká možnost vyjmout ostatky a dát je do soukromého hrobu. Děkuji za odpověď. Jedná se o hřbitov v Turnově v Libereckém kraji

, Semily , 12.11.2020
Odpověď

Dobrý den. Jestli že úmrtí bylo na sociální bázi placeno městem,
tak to ze zákona nejde. Jaroslav Mangl - předseda Asociace

Jaroslav Mangl+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference