Poradna: Zemřela mi babička a přála si být rozptýlená v místě

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den,zemřela mi babička a přála si být rozptýlená v místě narození, což je Krnsko(okr.Mladá Boleslav)Protože se pohřeb konal v Chebu, kde doposud žila s rodinou, tak nevím jak postupovat při tom, abych splnila její přání.. Co pro to musím udělat? Mám se spojit s pohřebnictvím v Krnsku nebo to musím vyřídit i v Chebu? Prosím o veškeré informace ohledně rozptýlení zesnulého v ČR.

Cheb CZ , Cheb , 25.06.2010
Odpověď

Především se musíte spojit s provozovatelem pohřebiště v Krnsku, což je s největší pravděpodobností obecni úřad. S ním pak projednat provedení rozptylu. Pokud má OÚ na tuto činnost smlouvu s jiným subjektem, jistě Vás budou informovat. Urna se zpopelněnými ostatky je po kremaci vydána objednavateli pohřbení a je na jeho vůli, kam ji uloží, nebo kde zařídí rozptyl nebo vsyp. V Chebu tedy nemusíte nic zařizovat.

Julius Mlčoch , 02.07.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference