Poradna: Lze odmítnout pitvu?

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde si mohu podat žádost , abych po mé smrti nebyl pitván? Dozvěděl jsem se, že od roku 2014 podle Občanského zákona mám na to právo. Děkuji, Melín.

, Chrudim , 15.09.2015
Odpověď

Pokud bude známa příčina smrti, a nebo není podezření na trestný čin, pak opravdu nemusíte být pitván. Nesouhlas s provedením pitvy je součástí zdravotnické dokumentace. §115 NOZ říká“ zemře-li člověk, aniž projeví souhlas s pitvou nebo použitím svého těla po smrti způsobem podle §113 NOZ, platí, že s provedením pitvy nebo takovým použitím svého těla nesouhlasí.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference