Poradna: :Můj otec zemřel 2 den po operaci kyčle.Když jsme odjížděli

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den:Můj otec zemřel 2 den po operaci kyčle.Když jsme odjížděli z návštěvy byl ještě v pořádku za 2 hod nám došla sms o jeho úmrtí.Na druhý den byla provedena zdravotní pitva,která ale neodhalila příčinu úmrtí.Byl poslán na soudní pitvu.Po strastiplné cestě dozvědět se příčinu úmrtí nám bylo zděleno,že zemřel na otok plic.Je velmi zarážející,že nebyla příčina zjištěna už při zdravotní pitvě!!To je poněkud zarážející:To provádí pitvu medici??Děkuji za odpověď:

Brno venkov , Brno-město , 05.02.2010
Odpověď

Pokud dojde k úmrtí ve zdravotnickém zařízení, je pitva, pokud je nařízena, prováděna na patologii tohoto zdravotnického zařízení. Pitvu vždy provádí lékař –patolog. Pokud si tento nebyl jist příčinou smrti, mohl požádat o spolupráci patologa ze soudního lékařství. Vy uvádíte, že byla provedena soudní pitva, ale tu by musel nařídit orgán činný v trestním řízení, to je Policie ČR, nebo Státní zastupitelství, a to při podezření z trestného činu. Doufám, že tomu tak není a že šlo opravdu o konzultaci dalšího odborníka. Vše by Vám měli vysvětlit v nemocnici, kde Váš otec zemřel. Pitevní protokoly jsou součástí zdravotní dokumentace zemřelého.

Julius Mlčoch , 09.02.2010

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference