Poradna: Pitevní zpráva

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den, prosím, zemřel nám náhle tatínek, byla nařízena pitva. Samozřejmě chce znát příčinu smrti. Obvodní lékařka je naprosto neochotná a odkazuje nás na ústav soudního lékařství, kde nám jí zase nechtějí dát písemně a odkazují na na FN odd.styku s veřejností. Zajímá mě, jestli má obvodní lékař právo nás takto odbýt, zda zprávu dostane.

, Rokycany , 20.02.2017
Odpověď

Pitevní protokol by měl dostat ošetřující lékař. Zůstává také na patologii kde pitva proběhla. Protože jste osoba blízká, tak by jste na vyžádání měla být informována na co Váš otec zemřel, pokud za života nevydal zákaz o poskytování
informací o jeho zdravotním stavu. V případě, kdy se pacient nijak za svého života k této problematice nevyjádří, náleží podle zákona o zdravotních službách po jeho smrti právo na informace o jeho zdravotním stavu, informace o výsledcích pitvy, byla-li
provedena, a právo nahlížet do jeho zdravotnické dokumentace osobám blízkým. Pacient samozřejmě může svým rozhodnutím okruh osob, které budou mít po jeho smrti přístup k informacím o jeho zdravotním stavu také libovolně rozšířit.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň


INEL - Santé, s.r.o.

Sekce: Psychická pomoc, Město: Plzeň-Vnitřní Město


MUDr. Viola Chvalová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Domažlice-Týnské Předměstí


Epoché

Sekce: Psychická pomoc, Město: Plzeň-Doubravka


MUDr. Jaroslav Hronek

Sekce: Psychická pomoc, Město: Mirošov


MUDr. Jana Dallingerová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Tachov


MUDr. Vladimír Holeček

Sekce: Psychická pomoc, Město: Plzeň-Bolevec
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.