Poradna: Pitevní zpráva

Sekce: Pitva

Otázka:

Kde je, prosím, uložena pitevní zpráva v případě, že byla provedena pitva? Otec byl z vážných zdravotních důvodů(Alzheim. choroba)umístěn v Domově seniorů. Z důvodu zhoršení zdrav.stavu (měl i jiné diagnózy) byl odvezen do nemocnice a do hodiny zemřel. Po 2 hod. měl být umístěn na patologii a to po dobu, než přijela pohřební služba, u které jsme sjednali pohřeb. Lékař informující nás o úmrtí, na můj dotaz, zda se musí provést pitva(i k mému nesouhlasu s ní), mi sdělil, že v tomto případě, kdy byl znám zdravot. stav zemřelého, se provádět nebude. Jakou mám jistotu, že tak bylo učiněno, když nemám možnost nahlédnout do zprávy o úmrtí, vystavenou v nemocnici a předanou ošetřujícímu lékaři v Domově seniorů? Nebo jsem oprávněna do této zprávy nahlédnout? O příčinách úmrtí mi v nemocnici bylo sděleno ústně a ošetřujícím lékařem přečtením ze zprávy zaslané z nemocnice( bez možnosti mého nahlédnutí).

, Zlín , 01.05.2017
Odpověď

Pokud byla provedena pitva, tak je pitevní protokol uložen na patologii a kopie se předá ošetřujícímu lékaři. Pokud není nařízena pitva je příčina úmrtí uvedena v Listu o prohlídce zemřelého a to v části, která je určena pro zdravotnictví.
Z tohoto Vám asi četl ošetřující lékař. Pozůstalým se doklad o příčině úmrtí nevydává.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Slušovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference