Poradna: soudní/zdravotní pitva

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den, chci se zeptat, můj otec šel na procházku a již se nevrátil, asi po 3 týdnech byl nalezen náhodným chodcem u rybníka, přivolaný lékař napsal, že měl infarkt, že není potřeba soudní pitva, že stačí zdravotní, při pitvě byl infarkt vyloučen a i když lékař navrhl soudní pitvu, že se mu tam něco nezdá, policie ji odmítla, nakonec v dokumentaci, všude je uváděno, že nelze zjistit příčinu smrti, soudní pitva nebyla nařízena a všichni vychází z prvního ohledání, které sepsal doktor přivolaný k rybníku...jak je to možné.nikdo s námi ani nechtěl komunikovat, .děkuji

jihomoravský kraj , 20.04.2013
Odpověď

Příčinu smrti musí určit lékař. Pokud není možné příčinu stanovit, je nařízena lékařem zdravotní pitva. Je-li při pitvě zjištěno podezření na cizí zavinění, nařídí Policie ČR provedení soudní pitvy. V tomto případě asi nebylo prokázáno cizí zavinění a proto nebyla nařízena soudní pitva. Více by Vám k tomu měl říct doktor, který zemřelého ohledával a nebo patolog, který prováděl pitvu.

Julius Mlčoch , 21.04.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference