Poradna: v nemocnici mi náhle zemřel tatínek a byla mu provedena

Sekce: Pitva

Otázka:

Dobrý den, v nemocnici mi náhle zemřel tatínek a byla mu provedena pitva. Doktor nám řekl, že výsledky budou asi za 3 týdny, když jsme se po nich sháněli, řekl,že budou asi za měsíc. Nyní nám oznámil, že ještě nejsou, ať si zavoláme opět za další měsíc. Chci se proto zeptat, jak dlouho trvá pitva, jestli je nějaký termín, po kterém už by výsledky měli být. Zdá se mi divné, že pokaždé říkají jiný termín a stále se to prodlužuje. Moc děkuji L.Kodydková

, 10.07.2009
Odpověď

Na tento dotaz je těžké odpovědět. Pitva je provedena většinou následující den po úmrtí. Vlastní provedení pitva je řádově hodinová záležitost. Při pitvě se ovšem odeberou části tkání, se kterými se dále pracuje a to je dlouhodobější záležitost. Jak dlouho může šetření a zkoumání trvat Vám však nedokážu určit. Pokuste se zjistit kdo pitvu prováděl a s tímto patologem si o výsledku pitvy pohovořte. Musím Vás však upozornit, že výsledky pitvy jsou součástí zdravotní dokumentace a ta podléhá informačním předpisům Ministerstva zdravotnictví a zákonu na ochranu osobních údajů.

Julius Mlčoch , 15.07.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pitva
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference