Poradna: Dovoluji se na Vás obrátit s dotazem, jaký je postup

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s dotazem, jaký je postup dědického řízení v případě, kdy jeden z přímých dědiců není k zastižení, resp. není na něj žádný kontakt. Jde o situaci, kdy daná osoba z důvodu špatných osobních vztahů dlouhodobě nebyla v kontaktu se zemřelým rodičem ani se sourozenci. Zůstavitel nesepsal závěť ani nedošlo k vydědění. Velice děkuji za informaci. S pozdravem.

, 17.03.2010
Odpověď

Je-li zjištěno, že zůstavitel zanechal dědice, avšak není známa jeho adresa nebo dokonce ani jeho jméno a nepodaří-li se tyto údaje o dědici zjistit, vyrozumí soud dědice (neznámého pobytu) o jeho dědickém právu vyhláškou, a současně jej vyzve, aby ve stanovené lhůtě dal o sobě vědět. Stane-li se tak, jedná s ním soud dále jako s účastníkem řízení o dědictví (osobou, o níž lze mít důvodně za to, že je dědicem). Nepřihlásí-li se dědic neznámý (neznámého pobytu) v určené lhůtě, má se za to, že zůstavitel žádného takového dědice nezanechal. Vzhledem k tomu, že tato osoba nebyla v tomto případě účastníkem řízení o dědictví, není vyloučeno, aby se svých případných dědických nároků domáhala později na základě ustanovení o ochraně oprávněného dědice

, 27.03.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference