Poradna: mám nárok na pohřebné

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Jsem manželkou a vypravovatelkou pohřbu zesnulého,který zemřel 29.8.2014,náš syn sudoval 2013-14 v lednu 014pak přerušil studium ze zdrav.důvodů a ještě mu nebylo 18let šel do evidence v dubnu jsem pak podávala přihlášku,aby se v září mohl vrátit do školy,nyní již od 1.9.studuje,ale v době prázdnin 29.8.mu otec zemřel,synovi bylo mezitím 23.4.2014 18let,úřednice posuzovala jen ústně můj nárok a to pouze podle datumu úmrtí a nástupu po evidenci do školy je tam rozdíl 3dnů,nic jiného neřešila a řekla mi,že na pohřebné nemám nárok,byl tedy můj syn nezaop.dítětem?V době evidence,neměl žádné příjmy ani podoru děkuji

, Česká Lípa , 09.11.2014
Odpověď

Na tento dotaz jsem odpovídal v minulé sérii dotazů.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference