Poradna: Mému manželovi zemřel otec, zůstal po něm rodinný domek,

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, mému manželovi zemřel otec, zůstal po něm rodinný domek, ve kterém bydlí manželova maminka a jeho bratr s rodinou. Při rozdělení dědictví se manželova maminka svého podílu na domku zřekla a bratr mého manžela nechal přepsat svou polovičku na své dvě tehdy nezletilé dcery. Domek je tedy rozdělen takto: 1/2 můj manžel, 1/3 jedna neteř a 1/3 druhá neteř. V současné době je domek obydlen takto: v naší půlce bydlí má tchyně a ve druhé půlce bratr mého manžela se svou ženou a jednou dcerou (druhá žije jinde). Můj manžel se do své polovice nechce stěhovat, protože máme byt jinde. Nabízíme švagrovi, aby naši polovičku domku odkoupil, ale on se stále vymlouvá (od úmrtí tchána jsou to již 4 roky), že nemá peníze a půjčku si brát nebude. Prosím o radu , jak postupovat ( v případě úmrtí manželovi maminky), abychom dosáhli nějakého peněžního vyrovnání a donutili švagra naši polovici odkoupit (protože hospodaří v celém domě a nikam se stěhovat nebude) Děkuji

Jižní Čechy , 18.01.2010
Odpověď

Nejlepším řešením by bylo , kdyby všichni spoluvlastníci uzavřeli dohodu o zrušení spoluvlastnictví a o vzájemném vypořádání. Nedojde-li k dohodě, zruší spoluvlastnictví a provede vypořádání na návrh některého spoluvlastníka soud. Přihlédne přitom k velikosti podílů a účelnému využití věci. Není-li rozdělení věci dobře možné, přikáže soud věc za přiměřenou náhradu jednomu nebo více spoluvlastníkům; přihlédne přitom k tomu, aby věc mohla být účelně využita. Nechce-li věc žádný ze spoluvlastníků, nařídí soud její prodej a výtěžek rozdělí podle podílů.

, 05.04.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference