Poradna: Nárok na pohřebné.

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zřejmě něobvyklý případ. Dvoum dcerám zemřel otec. Dcery vypravily otci pohřeb na vlastní náklady s tím, že jedno nezaopatřené dítě (bratr) ani jeho zakonný zástupce nejevily o pohřeb otce zájem. Dcery si podaly žádost o pohřebné za nezaopatřené dítě na základě rady pohřební služby. Žádosti o pohřabné bylo vyhověno, ale nyní se matka nezaopatřeného dítěte(bratra) chce přít, že tento příspěvek byl vydán neopravněně. Jedná se skutečně o neopravněný požadavek, i přesto, že mu bylo vyhověno? Veškeré náklady s pohřbem hradily ony dvě sestry a bratr (nezaopatřené 15. leté dítě) se nijak finančně nepodílel. Předem děkuji za odpověď.

, Liberec , 18.05.2017
Odpověď

Nárok na potřebné má osoba která vypravila pohřeb rodiče nezaopatřeného dítěte. Ve Vašem případě je vše podle zákona.

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference