Poradna: pohřebné

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den!Chtěla bych se zeptat-dcera žije se zeťem a vnukem v rodinném domku,který darovali rodiče zeťovi,když byyl ještě svobodný a nechali si zřídit věcné břemeno.Jelikož dcery tchán již umřel a tchyně je již ve vyšším věku,tak se chceme zeptat kdo by hradil pohřebné,protože vztahy mezi mladými skončily bohužel u advokáta.Čili k dnešnímu dni v domě žijí jako cizí lidi.Ale stará paní má ještě 3děti,ale bohužel též bez kontaktu.Jezdí k ní pouze jeden vnuk v době výplaty důchodu.Proto máme důvodné podezření,že z ní lákají akorát peníze a kdyby došlo k nejhoršímu,tak se nikdo neobjeví.Proto mám ještě jednou dotaz-jak je to potom s úhradou pohřebného-děkuji

Dubné , 29.03.2012
Odpověď

Pohřebným jsou zřejmě myšleny náklady spojené s pohřbem. Tyto náklady hradí dědicové poměrně podle toho, co z dědictví nabyli. Byl-li dům darován vašemu zeťovi za života, pak budou jeho nejpravděpodobnějšími dědici děti a manželka.

Marta Ptáčková , 21.05.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference