Poradna: Pohřebné

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den mám dotaz zda-li mám nárok na pohřebné,manžel zemřel 29.8.2014 v nemocnici v Praze.Jeho nejmladší syn studoval od září 2013 do ledna 2014 na střední škole,ale z psychických důvodu jsem mu studium přerušila,nevěděla jsem,jestli je v to nějaký rozdíl studium přerušit natvrdo nebo ze zdrav.důvodů,hned v lednu 2014 šel do evidence ÚP a v dubnu téhož roku 2014 jsem dala novou přihlášku,aby se mohl vrátit v září zpět do oboru pekař.Byl tedy v evidenci od ledna až do konce srpna,protože 1.9.20114 pokračuje ve studiu téhož oboru.Tatínek mu zemřel 29.8.2014 a úřednice nám řekla,že nemám nárok na pohřebné,protože je tam rozdíl 3 dnů,synovi bylo 23.4.2014 18let , ale byl v evidenci ÚP bez nároku na podporu,protože se chtěl v září vrátit do školy....nechápu pojem nezaopatřené a zaopatřené dítě !! Úřednice posuzovaly jen datum úmrtí 29.8.2014 a nástup do školy 1.9.2014,,,nevím,zda-li by mi pomohlo od lékaře potvrzení,že přerušení studia bylo ze zdrav.důvodů,které jsem si ovšem tehdy nezařídila,nebo je problém ten,že syn v dubnu dosáhl plnoletosti a nebo je to tak jak tvrdí úřednice,že zkrátka mu tatínek zemřel dřív než nastoupil do učení ??? Napište mi v čem je problém,jsem manželka zemřelého a rovněž vypravovatelkou pohřbu,který stál 25.000.-mám veškeré doklady k předložení,ale na úřadu mi řekli,že z výše Vámi popsaných důvodů nárok ny výplatu pohřebného nemám,přestože manžel byl trvalým pobytem v ČR,zemřel ve věku 49let a já stále pečuji o jeho nejmladšího syna,,,,měli jsme spolu kluky tři velmi děkuji za odpověd Marcel

, Česká Lípa , 06.11.2014
Odpověď

Myslím, že výklad pracovnice nebyl správný. Kdo je nezaopatřené dítě je dáno zákonem. Obraťte se znovu na SSZ, případně na jejich nadřízený orgán. Bez bližší znalosti případu nejsem schopen dát přesnější odpověď.  

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference