Poradna: Prosím Vás, moji rodiče umřeli na Moravě před Vánocemi,chtěla

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Prosím Vás, moji rodiče umřeli na Moravě před Vánocemi,chtěla bych se zeptat, na koho se mám obrátit na proplacení pohřebného a ostatních náležitostí (uložení do hrobu a ostatní spojené s hrobovým místem).

, 08.05.2009
Odpověď

Pokud jde o pohřebné tak na Správu sociálního zabezpečení dle místa bydliště. Musím Vás však upozornit, že Zákon o sociálních dávkách nárok na pohřebné od 1. 1. 2008 upravil a nárok mají jen rodič s nezaopatřenými dětmi nebo nezaopatřené dítě při pohřbu rodiče. S záležitostmi spojenými s hrobovým místem se musíte obrátit na provozovatele pohřebiště, kde mají být Vaši rodiče uloženi. Provozovatelem pohřebiště je ze zákona většinou obec v jejímž katastru se pohřebiště nachází.

Julius Mlčoch , 17.05.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference