Poradna: TATÍNEK

Sekce: Pohřebné

Otázka:

CHTĚLA BYCH SE VÁS ZEPTAT. TATÍNEK UMŘEL 29,ZÁŘÍ 2011. ŽÁDOST O POHŘEBNÉ BYLA PODÁNA, ALE JEŠTĚ NIC NEPŘIŠLO A ZAJÍMALO BY MĚ JAK DLOUHO TO TRVÁ NEŽ VÁM POHŘEBNÉ VYPLATÍ?????je zde nezaopatřené, nezletilé dítě, tak žádost by měla být uznána,protože žadatelka pohřbu byla nezletilé dcery maminka, ale pohřeb jsem zaplatila celej já...prosím pouze oradu jaká je lhůta vyplacení pohřebného.

STŘÍBRO , Stříbro , 28.12.2011
Odpověď

Zákon o sociální podpoře říká, že : (1) Nárok na pohřebné má osoba, která vypravila pohřeb osobě, která byla ke dni smrti rodičem nezaopatřeného dítěte, jestliže dítě nebo osoba uvedená v písmenu b) měly trvalý pobyt (§ 3) na území České republiky. Pokud byla v žádosti o pohřebné jako objednavatelka pohřbu uvedena maminka nezletilé, pak je to v pořádku. Pokud jste byla jako objednavatelka uvedena Vy, pak by měla být žádost podána Vámi. Termíny na vyřízení žádosti přesně neznám, ale obraťte se na Správu sociálního zabezpečení, kam jste žádost podali a ověřte si zda je vše v pořádku.

Julius Mlčoch , 03.01.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference