Poradna: úhrada pohřbu

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, bratrovi zemřel biologický otec, který od jeho sedmi let žil v Německu (bratrovi je 59 let), o jeho smrti nevěděl, dozvěděl se to až z účtu, který mu přišel za pohřeb. Ten pravděpodobně zorganizovala otcova družka a ta uvedla na úřadech jako jediného přímého dědice mého bratra (jeho otec má ale ještě bratra žijícího v ČR). Dědicí řízení ještě neproběhlo a bratr o dědictví nestojí a chce se ho vzdát. Jak je možné, že se uskutečnil pohřeb bez jeho vědomí se službami, které neodsouhlasil a přišel mu účet v přepočtu za půl milionu Kč? Musí to zaplatit? Děkuji za odpověd. Andrea

, Teplice , 01.11.2020
Odpověď

Dědictví o otázky v souvislosti s pohřbem se budou řídit podle německého práva, je tak nutné se obrátit na německého advokáta (potažmo českého, který se zabývá německým právem).

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference