Poradna: Zaplacení pohřebného

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, před 2 roky mi umřel strýc, vůbec jsme se nevýdali, měl u sebe totiž družku a té se bál. Když zemřel, vůbec nám nedala vědět, nebýt lidí, ani bysme to nevěděli. Ani na parte, které nechali udělat mě a mé bratry jako příbuzné vůbec neuvedli. Teď při dědickém řízení dala strýcova družka do dědictví náklady za pohřeb a pobyt v nemocnici, aby jsme jí to proplatili. Mý bratři jsou postižení a tudíž nesvéprávní. Přijde mi to sprosté, když nám žádným způsobem nedala vědět o smrti strýce a ani nás neuvedla na parte jí ještě něco platit. Chci se tedy zeptat, zda-li je v právu nebo máme nějakou možnost jak se bránit. Děkuji za odpověď.

Stochov , Stochov , 22.05.2012
Odpověď

Její chování je opravdu na hraně slušnosti. Náklady na pohřeb se do dědického řízení uvádějí a o to se snižuje hodnota dědictví. Náklady na hospitalizaci se do dědictví nezapočítávají. Na to aby jste ji něco platili nemá žádný nárok. Více Vás bude informovat notář provádějící pozůstalostní řízení.

Julius Mlčoch , 30.05.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference