Poradna: Zemřel mi otec a nemám na pohřeb

Sekce: Pohřebné

Otázka:

Dobrý den, jsem dvacetiletá studentka a jediná příbuzná mého právě zesnulého otce. Do čtvrtka mám složit 12 000 Kč na pohřeb. Nemám na to a už vůbec ne do čtvrtka. Vím, že mi úřad práce může vrátit 5 000 Kč, ale to mi připadá směšné vzhledem k tomu, že mám co dělat, abych každý měsíc vycházela. Chodím do školy a z brigád žiju opravdu skromně. Opravdu si nevím rady. Splátkový kalendář mi nenabídli, ale i kdyby ano, copak není cesta, jak by stát podpořil mě, jakožto "nezaopatřenou"?

, Sokolov , 27.05.2014
Odpověď

Jako nezaopatřená dostanete o státu sociální podporu ve výší Vámi uvedených 5000,-Kč. tyto peníze však vyplatí Správa sociálního zabezpečení na základě potvrzení o zaplacení pohřbu. Chápu, že sehnat peníze na pohřeb a to narychlo. Pokuste si je od příbuzných nebo známých půjčit a pak jim splácet. Jste ve velmi těžké situaci, ale opravdu nevím jak Vám pomoci. Možná Vám pohřební služba, když jim vysvětlíte Vaší situaci pomůže formou splátek.

Julius MlčochInzerce z regionu

Hrob
Region: Karlovarský kraj
nabídka, 4.3.2021, 11:00
Kamenictví v pohřebnictví

Prodám žulový Hrob a hrobové místo na Olšanském...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek


Pohřební ústav EXCELENT s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Sokolov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřebné
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference