Poradna: Musím uhradit pohřeb?

Otázka:

Dobrý den mám dotaz. Matka sice ještě žije, ale citová vazba je značně přerušena. Velice mě i mé ženě citově ublížila. proto se s ní již 2 roky nekontaktuji. Zároveň je značně zadlužená, jedná se o statisícové částky. Nyní již vím, že se dědictví vzdám - nechci za ní něco platit co jsem nezpůsobil. Zároveň se chci zeptat zda se mohu zříct nákladů na pohřeb. Děkuji za odpověď.

Českolipsko , 22.11.2011
Odpověď

V ČR není zákonem stanovena pohřbívací povinnost. Pokud neobjednáte pohřbení, musí je objednat obec v jejíž katastru k úmrtí došlo. Obec má právo náklady uplatnit vůči dědicům, nejsou-li tak vůči státu. Protože se hodláte dědictví odmítnout jako celek, tak na Vás nikdo nemůže náklady požadovat.

Julius Mlčoch , 26.11.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference