Poradna: Nesouhlas se žehem bez obřadu

Otázka:

Dobrý den, zemřel nám dědeček, který měl dvě dcery. Jedna z dcer objednala u pohřební služby žeh bez jakéhokoliv obřadu, především z finančních důvodů. Nyní jsme však objevili peníze, které si děda nastřádal a přál si použít je na pohřeb. Chtěli jsme původní objednávku žehu bez obřadu zrušit, ale v pohřební službě nám řekli, že objednávku může změnit nebo zrušit pouze objednatel.Jako rodina jsme se dohodli, že když peníze jsou, uděláme pohřeb se vším všudy-objednatel si však postavil hlavu a trvá na původní verzi okamžitého žehu bez obřadu. To opravdu nemůžeme nic dělat a žehu nezabráníme??

Olomouc , Olomouc , 01.07.2013
Odpověď

Pokud objednatel pohřbení svou objednávku nezmění, je možno požádat o soudní řešení sporu a soud by musel vydat předběžné opatření a pohřbení zatavit do rozhodnutí soudu. Je však třeba si uvědomit, že lidské pozůstatky budou po celou dobu uloženy v chůladícím zařízení s teplotou minimálně -10°C a to sebou přinese další náklady na pohřbení.

Julius Mlčoch , 04.07.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference