Poradna: Pohřební ústav - stížnost

Otázka:

Dobrý den, nemám dotaz. Mám negativní hodnocení na Pohřební ústav XY (upraveno). Nalezl jsem si jeho webovou prezentaci a emailem jsem požádal o nabídku jeho služeb a cen. Protože se celý den nikdo neozval, kontaktoval jsem jeho kancelář na tel. č.. Způsob jednání pána na druhé straně mi byl krajně nepříjemný. Nevybíravým způsobem mi oznámil, že na podobné emaily nereaguje. V tom případě nechápu, proč zveřejňuje emailovou adresu a nebo nemůže na email nějakým způsobem odpovědět. V rozhovoru jsem se zeptal zda jeho cena nabízená na webu je konečná a nemůže ji změnit například to, že nepožaduji parte. To jsem si dal. Bylo mi stručně a jasně vysvětleno, že parte bude vytištěno a já si ho můžu klidně hoditdo poeplnice. Takto stručně a jasně. Pán pokračoval v hovoru slovy "Nechtějte po mě...". Reagoval jsem odpovědí, že nic nechci, poděkoval jsem za rozhovor a ten jsem s pozdravem ukončil. Vaše stránky mi v nelehké chvíli náhlého úmrtí mého otce dne 31.1.2013 velmi pomohly a považuji je za velmi solidní. Proto se domnívám, že pro takové chování byste neměli pohřební ústav pana X. podporovat. To, že nechce moje peníze je jeho věc, ale chovat by se měl rozhodně jinak. Obrátil jsem se na konkurenční firmu "Pieta". Ta sice na email také nereagovala, ale telefonická komunikace naprosto skvělá. Telefonoval jsem dokonce kvůli některým nejasnostem několikrát a byl jsem velmi příjemně překvapen ochotou obou žen v provozovně Škroupova 6. Lituji toho, že jsem měl špatnou volbu a jako první jsem kontaktoval ústav pana X. Neočekávám od Vás řešení. Snad jen radu, kam se mohu se svojí stížností na chování ústavu pana X. obrátit. Agresivita jeho podnikání mi vadí. Věřím, že mě pochopíte. Děkuji

Dobříš , 01.02.2013
Odpověď

Obě pohřební služby znám, a jednání pana X. je opravdu trochu podivné. Pohřební služba Pieta má vysoký  standard a jednání jejich pracovníků je vždy na úrovni. Stížnost na jednání pohřební služby můžete podat na živnostenský odbor Obecního úřadu. Oni jsou oprávněni provést kontrolu pohřební služby.

Julius Mlčoch , 05.02.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference