Poradna: testy DNA; postup zůstavitele

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi otec, dnes byla zajištěna pohřební služba. Jsem 25letá studentka a v situaci, kdy ani nemohu finančně zajistit pohřeb svého otce, tudíž se o tuto záležitost postarala vzdálenější příbuzná. V otázce dědictví po mém otci mi jde o otcovu, snad jeho, dceru. Je možné a dokdy odebrat vzorky pro DNA test (vzhledem k tomu, že otec zemřel 20.10. a dne 25.10. byla objednána pohř. služba z Plzně) a také zda je možné "zbavit se" povinnosti zaplatit za tyto testy, pokud si je nemohu dovolit a mám pochybnosti o tom, zda je 9leté dítě opravdu se mnou příbuzné? Z dřívějšího řízení, kt. se týkalo zvýšení výživného pro mě, vím jen, že dítě existuje, jeho matka se o něj a další své děti nikdy nestarala. Netuším, zda můj otec je uveden v rodném listě dítěte. Dal by se tedy zpochybnit nárok z dědictví 9letého dítěte, které biologicky nebylo mého otce? Tím se dostávám k první otázce - financování testů DNA a jejich časového provedení. Poslední můj dotaz zní, co všechno je potřeba, abych jako zůstavitel z(a)jistila a co má na starosti notář? Obávám se, že jakmile nezačnu sama zjišťovat, kde co můj otec podepsal, založil a nezačnu odhlašovat s úmrtním listem, že budou naskakovat platby, se kterými nevím, jak je budu řešit. Vím, že lze odmítnout dědictví, pokud by závazky přesáhly to, co bych mohla eventuálně zdědit. Předpokládám, že i dluhy se dědí mezi děti rovnoměrně. Děkuji.

Ostrava , Ostrava-město , 25.10.2012
Odpověď

K zjištění DNA není nezbytně nutné tělo zemřelého, někdy stačí jeho osobní věci. Otázka pozůstalostního řízení není závislá na objednateli pohřbení, pouze náklady pohřbu se do dědictví uplatňují. O všem ostatním se musíte poradit s notářkou, která vyřizuje pozůstalostní řízení.

Julius Mlčoch , 31.10.2012

Firmy z tohoto regionu:

kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Zdena Černínová - Pohřební služba

Sekce: Pohřební služba, Město: Karviná-Ráj


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference