Poradna: urny uložené v kolumbáriu

Otázka:

Dobrý den.Mám na vás velkou prosbu.Jsme 2 sestry,bohužel se nemůžeme dohodnout.Každá máme svojí pravdu a tak Vás prosím o radu.Naši rodiče se rozvedli když mě bylo 14let,sestra v tu dobu již bydlela jinde s manželem.Matka se znova vdala a s jejím manželem jsem měla pěkný vztah jako dcera s otce,tatí jsem mu i říkala,později i moje děti mu říkaly dědo a mojí sestry strejdo.Tatí měl uložené ostatky svojí maminky v urně v kolumbáriu.Když tatí umřel v roce 2005 uložila naše mamka jeho urnu k jeho mamince.Poté se se mnou mamka přestala stýkat a stýkala se jen s mojí sestrou.Když mamka o 3 roky později umřela,spolu se sestrou jsme jí uložili do schránky ke dvěma urnám.Jenže sestra mi nedala od schránky klíček.Dodnes se nemá k tomu mi klíček ani půjčit.Rozhodla jsem se že si zaplatím schránku vedle a přendám do ní urnu mého otčíma a jeho maminky,aby jsem já a moje děti měli k nim přístup a matku ať si nechá na stejném místě.Na farním úředě jsem se ptala,ale tam mi řekli,že na přendání uren musím mít souhlas své sestry jako uživatelky schránky.Ta mi ho samozřejmě nedala a ještě volala na farní úřad,že si nepřeje,a naše máma by si to prý taky nepřála,abych urny přendala.Můžete mi poradit jak mám postupovat.Mám úmrtní list otčíma a oddací list jeho maminky víc dokladů bohužel nemám.děkuji vám mnohokrát za radu.Irena Schmiedová

v Praze , České Budějovice , 20.11.2012
Odpověď

Dobrý den,

o tom, kde budou zpopelněné ostatky uloženy, rozhoduje objednavatel pohřbení. Pokud jsou urny již uloženy v kolumbární schránce, záleží na tom kdo je uveden jako nájemce schránky (viz smlouva o nájmu hrobového místa). O vyjmutí či uložení ostatků rozhoduje výlučně nájemce hrobového místa (resp.kolumbária).

Martin Červený , 06.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference