Poradna: vydání urny

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi kamarád, chtěla bych vydat urnu, neměl žádné příbuzné. Pohřeb platilo a vypravilo město na svoje náklady. Může mi město vydat urnu aniž bych doplácel za pohřeb, nejsem rodinný příslušník.

, Děčín , 24.04.2014
Odpověď

Váš kamarád byl zřejmě pohřben na náklady obce, tak zvaný „sociální pohřeb“. V takovémto případě musíte jednat s obecním úřadem zda povolí Vám urnu vydat. Běžně se zpopelněné ostatky po sociálních pohřbech ukládají do společného hrobu. Mohou však být výjimky. Musíte jednat s OÚ.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference