Poradna: vykopani hrobu

Otázka:

dobry den prosim o radu ohledne vykopani hrobu.na silvestra nam zemrel tchan.nyni dostaneme od pohrebni sluzby urnu chteli jsem ji ulozit na mestsky(obecni) hribtov...na matrice obce nam ale sdelili ze na hrbitove existuje neco jako urnovy haj(male jednotlive pomnicky,kde jsou ulozeny urny),ale ze nam nyni v mrazech nikdo diru,nebo jak to nazvat proste nevykope.a ze si ma tchyne nechat urnu s tchanem do jara doma.priznam ze uz nyni je to dost slozita situace pro nas vsechny,a mame obavy o zdravi tchyne,kdyz by musela mit urnu doma...je tento postup obce spravny?nebo jak vlastne mame postupovat?za odpoved a radu moc dekuji

rokycansko , 27.01.2012
Odpověď

Ukládání urny při těchto mrazech je opravdu problematické. Země je promrzlá a těžko se v dělá otvor pro urnu. Rovněž otevření hrobu krytého kamennou desku je spojeno s nebezpečím poškození kamenné desky. Požádejte provozovatele pohřebiště zda by nebylo možno uložit urnu u nich, než se počasí umoudří. Bývá to sice placená služba, ale ve Vašem případě asi přijatelné řešení.

Julius Mlčoch , 05.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference