Poradna: zemřel nájemce hrobového místa

Otázka:

Dobrý den, předem bych chtěla poděkovat za všechny Vaše odpovědi, které my poskytujete. Chtěla bych Vás poprosit o radu,jak mám postupovat v případě, kdy zemřel nájemce hrobového místa a dědic mě odmítá předložit usnesení o dědictví, aby mohla být převedena nájemní smlouva. Nájemné za tento hrob je zaplacený až do roku 2023. Dědic odmítá zaplatit i služby spojené s nájmem hrobového místa, protože na hrob nejezdí a nemá hrob osázený. Je možné za takové jednání uložit sankci a jak postupovat v případě, pokud nájemce nezaplatí služby? Takových nájemců je více. Mockrát děkuji za Vaši odpověď. P.Kohoutková,Opočno

Opočno , 21.11.2011
Odpověď

Odpověď na Váš dotaz naleznete v zákonu č. 256/2001Sb §25. Nájem přechází na dědice (množné číslo), takže jich může být více a pokud nemá dohodu s ostatními dědici, že bude jen jeden, kterého přejde nájemní smlouva pak musí být zapsáni všichni jako spolunájemci. Je to pak složité, ale zákon tak stanovil. Pokud nedoloží unesení, že je jen jeden dědic, tak nelze novou nájemní smlouvu uzavřít. Ze zákona musí nájemní smlouva obsahovat částku za nájem a částku za služby s nájmem spojené. Pokud je ukončena tlecí doba, tak může provozovatel pohřebiště od smlouvy o nájmu odstoupit, pokud nájemce neuhradí nájemné nebo úhradu za služby s nájmem spojené. Služby s nájmem spojené jsou podílem na celkovém provozu pohřebiště a vůbec není důležité, zda na hrob chodí nebo jej má osázen květinami. Neznám ale podrobnosti konkrétní nájemní smlouvy, nájem zaplacen do roku 2023? A zda byla zaplacena i úhrada za služba s nájmem spojené?

Julius Mlčoch , 26.11.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference