Poradna: Chtěla bych se zeptat jestli má můj brat nárok na paragraf.

Otázka:

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli má můj brat nárok na paragraf. 5.12.2007 nám umřel dědeček (otec našeho otce) a zaměstnavatel mu neuznal paragraf.Já se ale domnívám že by měl mít nárok tak prosím o pomoc jak to vlastně má být.Předem moc děkuji za odpověď

, 10.01.2008
Odpověď

Tzv. paragraf je vlastně doklad, nebo omluvenka pro toho, kdo se stará o blízkou osobu, která je nemocná a potřebuje péči. V případě úmrtí tedy nemá paragraf své místo a bratr na něj nárok nemá. Má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu svého dědečka. Pokud obstarával jeho pohřeb, má nárok ještě na 1 den placeného volna. To však nikoliv na základě paragrafu, ale např. toho, že prokáže jeho úmrtí a to, že je jeho vnuk a bude zařizovat pohřeb. Zaměstnavatel tedy podle mého názoru postupoval správně.

Jiří Švehla , 05.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference