Poradna: Je nárok na náhradu mzdy v případě rozptylu rodinného

Otázka:

Je nárok na náhradu mzdy v případě rozptylu rodinného příslušníka?

Litvínov , Litvínov , 10.04.2007
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. říká: Pracovní volno s náhradou mzdy se poskytne k účasti na pohřbu atd. Budeme li brát pohřeb jako akt posledního rozloučení se zemřelým, kterého se zúčastní rodina zemřelého, pak může být takovýmto posledním rozloučením i rozptyl popela. Pokud ale proběhlo poslední rozloučení formou obřadu v obřadní síni nebo v kostele, pak je rozptyl nutno brát jako formu uložení zpopelněných ostatků a na toto již není nárok na pracovní volno s náhradou mzdy. Takže bude-li zemřelý zpopelněn a po zpopelnění bude v termínu obvyklém pro obřad proveden rozptyl nebo uložení urny do hrobu, pak by šlo o pohřeb tak jak jej chápe Nařízení vlády. Protože však rozptyly se provádějí z důvodu vegetačního klidu rozptylových louček většinou jen od května do září, je při úmrtí mimo tyto měsíce těžko chápat rozptyl jako poslední rozloučení.

Julius Mlčoch , 16.04.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference