Poradna: mám dotaz, zda v případě, že umře blízký příbuzný

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz, zda v případě, že umře blízký příbuzný (maminka), která žila v cizině a pohřeb se uskuteční tam,nevzniká nárok na víc než 1 den pracovního volna. Děkuji předem za odpověď.

, 12.09.2007
Odpověď

Je to skutečně tak. V případě úmrtí rodiče máte nárok na pracovní volno s náhradou mzdy pouze na 1 den. Pokud obstaráváte jeho pohřeb, máte nárok ještě na další den takovéhoto volna.

Jiří Švehla , 24.09.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference