Poradna: Mám nárok na den volna na rozloučení v rodinném kruhu

Otázka:

Mám nárok na den volna na rozloučení v rodinném kruhu s otcem?Co budu potřebovat jako potvrzení pro zaměstnavatele?

, 29.01.2010
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006Sb. ve svém znění neuvádí pojem rozloučení v kruhu rodinném. Stanovuje že: Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na a) 2 dny při úmrtí manžela, druha nebo dítěte a na další den k účasti na pohřbu těchto osob, b) 1 den k účasti na pohřbu rodiče a sourozence zaměstnance, rodiče a sourozence jeho manžela, jakož i manžela dítěte nebo manžela sourozence zaměstnance a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob, Běžně se zaměstnavateli jako doklad předkládá parte a potvrzení pohřební služby o účasti na pohřbu. Rovněž ale není nikde stanoveno, že poslední rozloučení musí probíhat v obřadní síni nebo kostele. V současnosti je možno s krematoriem dohodnout zpopelnění v přesně stanoveném čase a rodina má možnost v tomto případě se sejít v domácnosti zemřelého a společně se s ním v duchu rozloučit. Chci věřit, že Vám Váš zaměstnavatel tento způsob rozloučení se s otcem uzná jako účast na pohřbu podle citovaného Nařízení vlády.

Julius Mlčoch , 09.02.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference