Poradna: Náš zaměstnanec se účastnil pohřbu svého strýce. Jak

Otázka:

Dobrý den, náš zaměstnanec se účastnil pohřbu svého strýce. Jak to bude s nárokem na omluvenou absenci popřípadě s proplacením 1 dne účasti na pohřbu?Děkuji.

Svitavy , Svitavy , 16.10.2007
Odpověď

V tomto případě zaměstnanec nárok na pracovní volno s náhradou mzdy podle nařízení vlády č. 590/2006, nemá. Zda mu poskytnete volno bez náhrady mzdy, záleží na vás. Nárok na volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu, max. 1 den by měl pouze v případě, že by s ním strýc žil v domě úmrtí v domácnosti.

Jiří Švehla , 13.11.2007

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference