Poradna: Odepření pracovního volna na základě interních předpisů firmy

Otázka:

Dobrý večer, prosím o radu. Před 14ti dny jsem byla na pohřbu svému dědečkovi. Mám ze zákona nárok na 1 den volna k účasti na pohřbu, že ? Ale zaměstnavatel mi odmítl proplatit celý den, uznali mi pouze pul den a pul den mi strhly z dovolené. Před nosem se mi na personálním ohání vnitřními předpisy firmy, kde stojí že v případě, že se obřad konal v místě mého trvalého bydliště, mám nárok pouze na půl dne volna. Chci se proto zeptat, jestli má firma právo na to si svými vnitřními předpisy toto upravit, protože mám za to, že si některé věci ošetřit mohou ale snad ne v rozporu se zákonem.. ?? Mockrát děkuji za odpoveď

, Ústí nad Orlicí , 11.11.2014
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006Sb. stanovuje pro účast na pohřbu prarodiče nárok na nezbytně nutnou dobu k účasti na pohřbu, nejvýše však jeden den. Pokud zaměstnavatel stanovil, že na pohřeb dědečka který se koná v místě Vašeho trvalého bydliště je nezbytně nutná doba jen půlden, nelze mu nic vytknout, protože nejedná v tomto případě proti ustanovení Nařízení vlády.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference