Poradna: placené volno

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mám nárok na placené volno, v případě úmrtí babičky, jsem ve služebním poměru takže se na mě vztahuje Zk.č. 361/2003 Sb. §70 ods 2 písmeno h). Člověk kompetentní k udělování mě stanoveného volna se otáčí na tom, že babička není členem rodiny takže mi nárok na volno nevzniká. Nikde v žádném ustanovení jsem nenašel kdo vlastně všechno jsou členové rodiny. Jak si tedy mám tento paragraf vysvětlit a jak to případně vysvětlit svému nadřízenému. Za případnou odpověd děkuji.

Plzeň , Plzeň-jih , 17.02.2012
Odpověď

Obraťte se prosím na právníka. Nevím přesně v jakém vztahu je Nařízení vlády č. 590/2006Sb, které se vztahuje k Zákoníku práce, ke služebnímu poměru.

Julius Mlčoch , 22.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference