Poradna: Prosím chtěla bych vědět jak je to s nárokem na placené

Otázka:

Dobrý den, prosím chtěla bych vědět jak je to s nárokem na placené volno při vyřizování na úřadech, lékař a jiné pokud bydlím 100km od zaměstnavatele a tudíž v jiném okresu i kraji a denně dojíždím do práce. Vím, že bylo něco jako nárok na 8h placených za 1 měsíc k těmto účelům. Děkuji za odpověď Marková Iveta

Česká Lípa , Česká Lípa , 21.06.2007
Odpověď

Volno při podobných záležitostech upravuje v § 191 an. zákoník práce č. 262/2006 Sb. spolu s nařízením vlády č. 590/2006 Sb. Pracovní volno na vyšetření nebo ošetření, stejně jako na jiné tam uvedené činnosti se poskytuje vždy jenom na dobu nezbytně nutnou. Pro bližší podrobnosti se podívejte do přílohy uvedeného nařízení vlády, protože zde není místo na celou její citaci. Dostupné je na www.mvcr.cz/sbirka.

Jiří Švehla , 20.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference